ATRIUM

rok: 2011
místo: Brno

Není malých úkolů - není malých zahrad... Na těchto fotografiích je zachyceno vnitřní atrium rodinného domu, ve kterém se tráví horké letní dny a také se do něj neustále hledí nejen z centrálního obývacího prostoru domu. Barevné běsnění rozpoutané na tak malém prostoru je záměrem a každé roční období se významně mění.

DSC_0561.JPG

Fotografie vzniklé v polovině září zachycují aspekt, kdy se mezi nábytkem potkávají neúnavně  kvetoucí kytičky a zbytek nesnědených bylinek z léta s už uzrálými plody podzimu. Rostliny v nádobách patří mezi velmi efektivní, můžete je neustále doplňovat a přeskupovat, leč náročné zahradní detaily - jejich potřeba péče je v letních měsících skoro na denním pořádku, takže je doporučujeme zejména skalním fanouškům květin…

Funkčně se zde kromě komorních večírků povětšinou děje spíše pití káviček a čtení novin a beletrie.

V případě navýšení počtu účastníků čtenářských a kulinářských kroužků se jednoduše pomocí zasunovacích dveří propojí dva prostory – atrium a obývací pokoj v jeden a všichni se vejdou…

Podlahu tvoří dubová terasa, ponechána svému osudu a vůkol stojí skrumáž rostlin v nádobách. Směs rostlinstva doplňují drobnosti v letním pokoji nepostradatelné - lucerničky, svíčičky, konve, větve z italského pobřeží, kameny a mušle zcest. Občas vnikne i živočich - krom dvou koček, různý létavý hmyz, ropuchy a sarančata.

Z atria je možno projít po betonových mlynářských schodech na střešní terasu. Schodiště je ovšem povětšinou obestavěno dalšími rostlinami, takže výstup je i přes přítomnost zábradlí poněkud znesnadněn.