ZAHRADA ROKU 2010 - LHOTA

 
PARTERO_Lhota_situace_VK-a4.jpg

rok: 2006-2010
místo: Praha

1. MÍSTO - ZAHRADA ROKU 2010

Zahrada ve Lhotě není ani pro nás lehce popsatelným projektem. Tato zahrada o rozloze 4000 m2 zahrnuje snad všechny prvky, které může rodinná zahrada obsahovat.

Od běžných přání typu bylinková zahrádka, vzrostlé stromy, okrasné záhony, koupací biotop až po úplné speciality typu japanerie, green či fotbalové hřiště.

Je rozdělena na několik částí díky systému živých plotů, takže spolu jednotlivé prvky vizuálně nesoutěží, naopak harmonicky se doplňují.

Velmi důležitým tvořivým elementem jsou zde terénní modelace, díky kterým se z původně nudné placky podařilo vytvořit měkce modelovanou „krajinku“, ve které se člověk cítí dobře, díky vzniklým zákoutím, pohledům a průhledům.

3.jpg

Zahrada je maximálně využita co do prostoru, tak i z funkčního hlediska. Vzniklé sportovní plochy – fotbalové hřiště, odpaliště s greenem či písečná pláž je velmi intenzivně využívána celou rodinou a plejádou přátel.

Vizuálně je zahrada zajímavá po celý rok a pozorovateli se neustále mění před očima díky světlu a barvám vegetace.

IMG_1398.JPG

Zahradu tohoto typu není možné vybudovat během půl roku, po velmi důkladné studii, trval projekt s průběžnou realizací včetně rekonstrukce domu a veškerých stavebně – technických konstrukcí cca 4 roky.

Spoluautorem studie je Přemysl Krejčiřík.