ZAHRADA S LODÍ

 
PARTERO_Kolin_Zahrada s Lodi_situace_MV-A4.jpg

rok: 2014

místo: Velký Osek

Tentokrát bychom rádi ukázali zahradu, která je jako velké jezero.

S klidnou hladinou, místy rozvířenou vlnami travinných kopečků a modelací, s barevným příbojem stálezelených polokeřů. Sami jsme se touto alegorií o domu - lodi nechali unést.

01.jpg

Představte si klidnou hladinu trávníků, která by mohla být stojatým vodním zrcadlem. Kotví v něm bílá loď v podobě domu. Dům je jako krásná jachta - elegantní a nadčasová.

Přilehlé paluby žijí čilým společenským životem. Nejen, že se odpočívá, ale i stoluje, pozoruje a fandí. A pokud jste unaveni společenským ruchem a horkým vzduchem léta, osvěžit se můžete pod sprchou schovanou v zálivech travin.

03.jpg
04.jpg

K pohybu mezi palubami slouží šlapákové cesty. Propojují nejen jednotlivé terasy, ale i interiéry domu, takže můžete z pokoje velmi prakticky projít přímo na zahradu a zpět.

05.jpg

Okolní klidná hladina trávníku tvoří hřiště pro nejeden zápas. Namísto vodního póla ovšem převládá fotbal😊.

06.jpg

Vlny se samozřejmě na hladině místy trochu čeří. V tomto zeleném jezeře v podobě jemných travinných modelací. Obklopují centrální travnatou plochu. Soukromí je zajištěno živými ploty z habru a výsadbami hájků z rychle rostoucích dřevin.

07.jpg
08.jpg

Přímo na bocích lodi probíhá barevné vlnobití -  v podobě malých vlnek z několika druhů levandulí, šalvějí, borovic a bílých Gaur. Plavat se v nich nedá, ale o cokoliv zavadíte, to tu zavoní.

09.jpg
010.jpg
011.jpg
012.jpg

A plujeme zahradou dál. Tentokrát k dalšímu kotvišti, kde čeká malé sportovní plavidlo na své malé námořníky. Vysloužilá plachetnice je důležitou součástí dětského hřiště, které má opravdovou plážovou náladu. Písek je všude, můžete se do něj i zahrabat😊

013.jpg
014.jpg
015.jpg

Podvečerní červnové slunce prosvětlující stébla v okolí „hrací laguny“ je tady opravdu nádherné - být tu trosečníkem trochu delší dobu vůbec není špatné.

016.jpg

Ryze funkční částí zahrady je produkční zahrada, která obyvatele jachty zásobuje vitamíny v podobě ovoce a zeleniny. Kurděje tu opravdu nehrozí…

018.jpg
019.jpg

A pokud potřebujete opustit bezpečný přístav domova, použijte jednu z příjezdových dubových bran.

020.jpg

Vodní zahrada, kde vlastně žádná voda není, je hravou jinotají k místům, která vodou úplně neoplývají. Pohyb travin, středozemní vůně a klidné tvary vás mohou zrelaxovat i bez jediné kapky.

021.jpg

Takže ahoooj příště !!!